Przywozimy dwa punkty z Piotrkowa!

21 wrzesień 2014, 00:14:16, Superliga
Po dramatycznym pościgu w końcówce spotkania Niebieskie zwyciężyły Piotrcovię 24:23

Początek spotkania należał do gospodyń, które po sześciu minutach gry prowadziły 3:1. Kolejne trzy trafienia padły jednak łupem chorzowianek. Później gra toczyła się bramka za bramkę aż do 25. minuty. Wówczas przewagę osiągnęła Piotrcovia, która do przerwy prowadziła 16:12.

Po zmianie stron Niebieskie ruszyły do ataku, bramki Agnieszki Pieniowskiej oraz Moniki Migały pozwoliły zmniejszyć straty do dwóch goli. Niestety od tego momentu przez następny kwadrans w grę chorzowianek wkradła się nieporadność i w 50 minucie gospodynie prowadziły już 23:16. Wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone, a Ruch kolejny raz wróci z wyjazdowego meczu bez punktów.

"Nigdy nie można tracić wiary w zwycięstwo" powtarza swoim podopiecznym bardzo często Marcin Księżyk. Zawodniczki w końcu w to uwierzyły, ponieważ ostatnie dziesięć minut należało do nich. Kolejne rzuty chorzowianek lądowały w siatce bramkarki Piotrcovii. W 58. minucie z rzutu karnego Agnieszka Piotrowska zdobyła bramkę kontaktową.  Kilkadziesiąt sekund później Monika Migała doprowadziła do remisu po 23. To jeszcze nie koniec. Po chwili na prowadzenie wyprowadziła swój zespół Marlena Lesik. Pozostało jednak kilkadziesiąt sekund do końca spotkania, a przy piłce były gospodynie. Niebieskim udało się wybronić akcję przeciwniczek i mogły świętować pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Niebieskie dzięki zwycięstwu awansowały na piąte miejsce w tabeli. Wszystkich kibiców już dziś zapraszamy na spotkanie Ruchu z Vistalem Gdynia, które odbędzie się w środę o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Dąbrowskiego 113 w Chorzowie.

Piotrcovia - KPR Ruch Chorzów 23:24 (16:12)

Ruch: Montowska, Ciesiółka, Krupa - Pieniowska 6, Piotrkowska 4/2, Rodak, Lesik 5, Migała 4, Krzymińska, Masłowska, Sucheta, Sadowska 1/1, Ważna, Belmas 3, Jasinowska 1.