Aktualności

Marcin Księżyk: Pracujemy nad wiarą w zwycięstwa

8 wrzesień 2014, 12:27:24, Superliga
Niebieskie wygrały w sobotę z SPR-em Olkusz 30:23. Zobaczcie, co po spotkaniu mówił trener Marcin Księżyk

Pomimo, że Ruch prowadził niemal przez całe spotkanie Marcin Księżyk żywo reagował przy ławce rezerwowych na sytuacje boiskową. - Nerwy towarzyszą sportowcowi przy każdym spotkaniu, bo nigdy nie można się za wcześnie rozluźnić, trzeba poczekać do tego ostatniego gwizdka.  Każdy chce wygrywać, każdy chce wygrywać jak największą ilością bramek. My dzisiaj mogliśmy wygrać zdecydowanie, skończyło się różnicą siedmiu goli, ale myślę, że to i tak jest na początek dobry wynik – tłumaczył po meczu trener.

Ruch w porównaniu do zeszłego sezonu zmienił styl gry. Wielu obserwatorów przyznaje, że gra chorzowianek nabrała tempa. - Troszeczkę zmieniliśmy nasz styl gry. Naszym zadaniem jest mocno bronić i biegać do kontry. To się wiążę z ryzykiem tego, że gubimy piłki. Myślę, że z biegiem czasu, z każdym następnym treningiem to rozprowadzenie szybkiego ataku będzie coraz lepsze i coraz bardziej efektywne. To jest nasza przepustka do zwycięstw –mówił Marcin Księżyk.

W sobotnim spotkaniu dwanaście bramek zdobyła Monika Migała, która poprowadziła zespół do zwycięstwa. - Myślę, że dziś wygrał cały zespół, choć na pewno trzeba Monikę wyróżnić. Przez dwa miesiące wykonała ciężką robotę i wyróżniała się w każdym elemencie i to teraz na boisku widać – chwalił swoją podopieczną szkoleniowiec.

Następnym przeciwnikiem Niebieskich będzie Piotrcovia. Będzie to zatem kolejne spotkanie o przysłowiowe cztery punkty. Czy należy się pierwszego wyjazdowego zwycięstwa? -  Wynik z pierwszej kolejki na to nie wskazuje, ale my już w Szczecinie mogliśmy się pokusić o punkty, tylko w pewnym momencie zawiodła wiara w zwycięstwo dziewczyn. Ciągle nad tą wiarą pracujemy. Jak będzie wiara w zwycięstwo od pierwszej do sześćdziesiątej minuty to będziemy mogli wygrywać z każdym – zakończył Księżyk.

Reklamacreated by:input.com.pl