Trzykrotne zwycięstwo Ruchu nad Sokołem

27 sierpień 2014, 12:54:31, Superliga
Drugie spotkanie sparingowe z Sokołem Ostrawa przyniosło więcej emocji niż pierwsze. Ostatecznie chorzowianki ponownie wygrały. Tym razem 28:27.

W porannym meczu Niebieskie zwycięstwo zapewniły sobie praktycznie już w pierwszej połowie, którą wygrały 17:7. W drugiej części gry podopieczne Marcina Księżyka złapała mała zadyszka, jednak nie miały one większych problemów w odniesieniu końcowego sukcesu. Mecz zakończył się wynikiem 25:18.

Drugie spotkanie to ponownie niezła pierwsza część gry w wykonaniu Ruchu. Po trzydziestu minutach prowadzimy 16:12. W drugiej połowie w naszej grze pojawia się chaos i nerwowość, co wykorzystują Czeszki, które wyszły nawet na dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście w końcówce udało się opanować sytuację, a zwycięską bramkę w ostatnich sekundach meczu zdobyła Agnieszka Podrygała.

Warto też wspomnieć, że w przerwie pomiędzy pierwszym a drugim meczem zagrały juniorki obu klubów. Również w tym meczu górą okazały się Niebieskie.

KPR Ruch Chorzów –  Sokół Poruba Ostrawa 25:18 (17:7)