Zwycięstwo na koniec roku

16 listopad 2013, 20:13:11
Po niezwykle zaciętym meczu Niebieskie zwyciężyły w Olkuszu z SPR-em 28:22. Chorzowianki wygrały dzięki dobrej postawie w drugiej części meczu. Duże brawa za grę należą się Monice Wąż oraz Małgorzacie Krzymińskiej. Ruch czeka teraz przerwa w rozgrywkach spowodowana mistrzostwami świata w Serbii. Rozgrywki Superligi zostaną wznowione dopiero w styczniu.

Spotkanie rozpoczęło się od obronionego przez Monikę Wąż rzutu karnego. Kilkadziesiąt sekund później na prowadzenie gospodynie wyprowadziła Agata Wcześniak. Na szczęście szybką odpowiedź dała Małgorzata Krzymińska, a chwilę później na pierwsze prowadzenia wyprowadziła nas Agnieszka Podrygała. Niestety dalsza część pierwszej części meczu to festiwal błędów po obu stronach. - W pierwszej połowie mieliśmy osiem setek. Powinniśmy już do przerwy prowadzić sześcioma bramkami - mówił po meczu Michał Pastuszko. Zamiast prowadzenia do przerwy było po 11, co zwiastowało wielkie emocje w drugiej odsłonie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły gospodynie, które wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Na domiar złego już w 35. minucie w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę ujrzała Zuzanna Ważna. - Muszę przeprowadzić męską rozmowę z Zuzią. Dziewczyna ma olbrzymie możliwości, ale czeka ją dużo pracy. W tym momencie znacząco osłabiła zespół - wyjaśniał trener.

Na szczęście czas, o który poprosił chorzowski szkoleniowiec przyniósł skutek. Obrona nie pozwoliła przedrzeć się olkuszankom, a drogę do bramki zaczęły odnajdować rzuty Moniki Migały. - Trzeba też przyznać, że mocne wejście miała Agnieszka Pieniowska, która zdobywała bramki w ważnych momentach - chwalił "Siwą" trener Ruchu. Ostatecznie Niebieskie wygrały ostatnie spotkanie w 2013 roku 28:22. Kolejny mecz dopiero w 2014 roku z MKS-em Lublin.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 22:28 (11:11)