Aktualności

Niebieskie poznały rywalki grupowe

7 czerwiec 2014, 00:49:33, Beach Handball
W sobotę w Inowrocławiu rozpocznie się walka o Mistrzostwo Polski 2014 w plażowej piłce ręcznej. Walka, do której zgłosiło się dziewięć drużyn kobiecych i osiem męskich. Do zdobycia poza nagrodami i punktami do klasyfikacji polskiego czempionatu, są także punkty w klasyfikacji European Beach Handball Tour(EBT).

W tym roku na cykl turniejów Mistrzostw Polski 2014 w plażowej piłce ręcznej składają się rozgrywki w 6 miastach: Inowrocławiu, Kazimierzu Dolnym, Radomiu, Płocku, Warszawie i Gdańsku. Złotych medalistów, którzy reprezentować nas będą na EHF Cup 2014 na początku listopada na Kanarach poznamy najpóźniej w pierwszych dniach sierpnia. To właśnie wtedy zakończy się ostatni turniej cyklu – w Gdańsku.

Rozpoczynający się sezon mistrzowski 2014 to przede wszystkim olbrzymi krok w kierunku profesjonalizacji rozgrywek beach handballu w Polsce. Głównym wymogiem dla drużyn chcących walczyć o medale jest posiadanie statusu członka zwyczajnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. To z kolei powoduje konieczność posiadania osobowości prawnej przez każdy z zespołów. Czy wpłynie to na podniesienie poziomu organizacyjnego – czas pokaże. Na chwilę obecną na pewno wpłynęło to na ilość zespołów, które będziemy mogli zobaczyć na turnieju w Inowrocławiu. Na turnieju, na którym zobaczymy wyłącznie polskie zespoły, ale za to ze ścisłej czołówki nie tylko naszego kraju, ale także Europy.

W stolicy Kujaw zachodnich nie mogło zabraknąć obrończyń tytułu z roku 2013 i jednocześnie 8 drużyny tegorocznych finałów EBT – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Jednak w turnieju Pań to nie one będą występować jako faworytki, a żeńska sekcja BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski. Poprzednie zdanie może okazać się wielką pomyłką – co bardzo dobrze pokazała inauguracja sezonu w Wolsztynie. Wówczas każda drużyna mogła przegrać z każdą i ostatecznie to KS Red Hot Czili Buk okazał się najlepszy. Tym razem do walki włączą się także drużyny z Warszawy i Chorzowa. A i tak na końcu może okazać się, że finale zobaczymy reprezentantki Kowalewa Pomorskiego i Polonii Kępno.

Grupy w turnieju kobiet

Grupa A:
1. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań
2. KS Red Hot Czili Buk
3. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
4. KPR Ruch Chorzów
5. AZS Radom

Grupa B:
1. Relax Warszawa
2. Warszawa Skład
3. Polonia Kępno
4. BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski

Źródło: beachhandball.pl

Reklamacreated by:input.com.pl