Rezerwy wygrały, ale awansu nie uzyskały

4 maj 2014, 20:44:05, II liga
KPR Ruch II Chorzów pokonał w barażu o I ligę Koronę Handball 27:24. Mimo to awans do I ligi wywalczyły kielczanki, które obroniły siedmiobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania.

Spotkanie od samego początku było niezwykle zacięte i miłe dla oka. Widać było, że obu zespołom zależało na korzystnym rezultacie. W pierwszej części spotkania lekką przewagę miały przyjezdne, w barwach których szalała Marta Rosińska. Dobrze znana z parkietów Superligi rozgrywająca rzuciła siedem bramek. Tyle samo trafień zaliczyła nasza rozgrywająco-skrzydłowa Monika Migała. Do przerwy prowadził zespół z Kielc.

Po przerwie Ruch miał bardzo dobry fragment. Zdobył trzy bramki i wyszedł na prowadzenie. które z czasem udało się powiększyć do trzech bramek. Trzybramkowym zwycięstwem Niebieskich zakończyło się też całe spotkanie. Było to jednak za mało, by móc myśleć o awansie o I ligi, ponieważ tydzień wcześniej chorzowianki przegrały siedmioma bramkami.

Ruch w II lidze w sezonie 2013/2014 rozegrał 18 spotkań, z czego 16 wygrał, a 2 przegrał.

KPR Ruch II Chorzów - Korona Handball 27:24 (12:14)