Aktualności

Grecja ze złotem MŚ

31 lipiec 2018, 23:32:07, Beach Handball
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej zajęła 6. miejsce na Mistrzostwach Świata. Kapitanem kadry była nasza zawodniczka.

Podopieczne Marka Karpińskiego po porażce w ćwierćfinale z Norwegią 1:2 w ostatnim meczu turnieju w Kazaniu zmierzyły się z Danią.

Reprezentacja Polski, której kapitanem była Katarzyna Masłowska z KPR Ruch Chorzów, wysoko przegrała pierwszego seta (14:28), ale podniosła się w drugiej partii. Zwyciężyła 14:13, doprowadzając do remisu i serii shoot-outów (akcje sam na sam z bramkarką).

Niestety Polkom po raz trzeci na tym turnieju nie powiodło się w tym elemencie. Po porażce 4:6 w shoot-outach i 1:2 w setach z Dunkami straciły szanse na wyjazd do San Diego. Z drugiej strony, szóste miejsce to i tak najlepszy wynik w historii startów żeńskiej reprezentacji na MŚ. Piłkarki zasłużyły na duże brawa.

Turniej miał dość niespodziewane zakończenie. Shoot-outy do perfekcji opanowały Greczynki, które - za każdym razem po trzech setach - eliminowały: Rosję (w ćwierćfinale) i broniącą mistrzowskiego tytułu Hiszpanię (w półfinale).

W finale Grecja uporała się w ten sam sposób z Norwegią. Co ciekawe, w meczu rundy głównej (II faza turnieju) lepsze od Greczynek okazały się Polki, które pokonały je 2:0.

Katarzyna Masłowska po turnieju w Kazaniu kończy sezon na plaży. Teraz na pierwszym planie będzie KPR Ruch. - Po mistrzostwach świata wracam od razu do Ruchu. Nie ukrywam, że stęskniłam się już za halą - powiedziała.

źródło: Chorzowianin.pl
Reklamacreated by:input.com.pl