Aktualności

Nowy numer Handball Polska

11 maj 2018, 12:33:53
Ukazał się kolejny, 129. numer czasopisma.

Tematem numeru wybrano losowanie grup kwalifikacyjnych Men\'s EHF Euro 2020. Możemy mówić, że wypadło ono dla biało-czerwonych pomyślnie. O pierwsze miejsce przyjdzie walczyć z Niemcami, a za rywali będziemy mieli jeszcze Izrael i Kosowo.

Polecamy wywiad z Markiem Janickim, prezesem PGNiG Superligi. Rozmowa skupia się oczywiście na naszej lidze zawodowej. Wynika z niej, że od nowego sezonu nie będzie już podziału na grupy, a minimalny budżet klubu ma wynieść dwa miliony złotych.

W ostatnim okresie swoje mecze rozegrały nasze obie reprezentacje seniorskie. Nasze panie miały dwa podejścia, aby odebrać choć punkt czarnogórkom. Niestety nie udało się i na awans do me we francji trzeba jeszcze zapracować. Z kolei mężczyźni dwukrotnie towarzysko spotkali się z szóstym zespołem ostatniego euro. Bilans wyszedł remisowo, ale piotr przybecki ma swiadomość, że jego zespól czeka jeszcze wiele pracy.

Zawodniczki MKS Perła Lublin wkrótce będą miały okazję, jako pierwszy polski klub, sięgnąć po Challenge Cup. Na przeszkodzie staną Hiszpanki z Roca Gran Canaria.

Klubowe Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej po raz pierwszy zostaną rozegrane w Polsce. Do starych jabłonek na mazurach przyjadą 24 zespoły, po 12 męskich i kobiecych. Jesteśmy przekonani, że organizatorzy doskonale poradzą sobie z takim wyzwaniem.

Prezentujmy trzecią część cyklu z dziesięciu odcinków dedykowanych niezwykle ważnym wydarzeniom, jakimi są obchody 100-lecia polskiej piłki ręcznej. W kolejnych miesiącach na łamach “Handball Polska” staramy się jak najlepiej przybliżyć historię i rozwój naszej dyscypliny na przestrzeni minionych dziesięcioleci. Obiektywnie, z dużego dystansu spojrzymy na dokonania zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym, wybierając dla czytelników to, co najważniejsze, najciekawsze.

Czasopismo jest dystrybuowane w punktach empik, w salonach tabak oraz w sieci kolportera.

źródło: ZPRP
Reklamacreated by:input.com.pl