Aktualności

Porażka przy Granicznej

9 maj 2018, 22:33:03
W przedostatnim meczu w sezonie, Niebieskie uległy w hali przy Granicznej rywalkom z Kobierzyc.

Zwycięstwo w spotkaniu z KPR-em Gminy Kobierzyce lub porażka KPR-u Jelenia Góra w starciu z UKS PCM Kościerzyn mogło zapewnić spokojny byt podopiecznym Jarosława Knopika. Spotkanie rozpoczęło się od trafienia w wykonaniu Joanny Rodak, a w odpowiedzi do bramki strzeżonej przez Renatę Kayumovą trafiła Mariola Wiertelak. "Niebieskie" w pierwszych minutach dobrze prezentowały się w obronie i po bramkach Natalii Stokowiec i Marleny Lesik objęły prowadzenie 4:2. Rywalki wyraźnie rozkręcały się z minuty na minut, gdzie w ciągu kilku minut zdobyły aż 7 bramek przy dwóch w wykonaniu "Niebieskich" i na tablicy wyników było już 6:10. Podopieczne Jarosława Knopika wyraźnie nie potrafiły znaleźć sposobu na obronę Kobierzyc i bramkarkę Magdalenę Słota.Do przerwy przewaga wzrosła jeszcze do sześciu bramek (13:19).

W czasie przerwy dotarły do nas wieści z Kościerzyny, gdzie KPR Jelenia Góra pokonał ekipę z Kościerzyny jedną bramką 24:23 i tym samym zrównał się punktami z KPR-em Ruch Chorzów. Po przerwie obraz gry nie zmieniał się i trener Knopik był zmuszony dokonać kilku zmian. Na parkiecie pojawiły się Marcelina Polańska, Sandra Kiel, Żaneta Lipok czy skrzydłowa Dominika Nimsz. Niestety chorzowska młodzież nie odmieniła losów spotkania, choć gra toczyła się niemal bramka za bramkę. "Niebieskie" ostatecznie przegrały 28:34 (13:19).  

Pozostał jeden mecz do zakończenia sezonu, który zadecyduje czy "Niebieskie" zagrają w barażach czy zapewnią sobie utrzymanie w PGNiG Superliga. W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. W przypadku porażki w Piotrkowie, "Niebieskie" muszą liczyć na potknięcie Jeleniej Góry w starciu z Korona Handball Kielce. 

autor: Bartosz Czaja (Tuba Chorzowa)

KPR Ruch Chorzów - KPR Kobierzyce 34:28 (19:13)

Ruch: Kayumova, Kuszka, Jaśkiewicz - Drażyk M. 9, Piotrkowska 5, Lipok 3, Polańska 2, Masłowska 2, Lesik 2, Jasinowska 2, Rodak 1, Nimsz 1, Stokowiec 1, 

Kobierzyce: Słota - Mączka 11, Jakubowska 8, Wesołowska 3, Skalska 2, Janczak 2, Wiertelak 2, Kaźmierska 2, Linkowska 1, Walczak 1, Michalak 1
Reklamacreated by:input.com.pl