Aktualności

Walka trwa

19 kwiecień 2018, 21:09:15, Superliga
Szczypiornistki Ruchu przegrały z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:27 (11:12) w meczu 27. kolejki PGNiG Superliga Kobiet.

Niebieskie wciąż plasują się na 9. miejscu, jednak po sobotnim meczu KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce i UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce sytuacja ta może ulec zmianie. Do końca rozgrywek pozostało pięć spotkań, a najbliższe dwa rozegrane zostaną w naszej hali!

W najważniejszym momencie sezonu Niebieskie złapały swój rytm i z meczu na mecz grają coraz lepiej, a bilans ostatnich czterech spotkań to trzy wygrane i zaledwie jedna porażka.

Początek spotkania z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski podobnie jak w Kobierzycach podopieczne Jarosława Knopika rozpoczęły bardzo dobrze i po bramkach Magdaleny Drażyk i Karoliny Jasinowskiego prowadziły już 2:0. Rywalki chwilę później zdołały rzucić trzy bramki z rzędu i objęły prowadzenie 4:3. Dalsza część pierwszej połowy to bramka za bramkę. W naszym zespole ponownie świetnie spisywała się Magda Drażyk czy też Joanna Rodak. Do szatni z przewagą jednej bramki schodziły przyjezdne (12:11), a w ostatniej minucie dwie minuty kary otrzymała Katarzyna Masłowska. 

Druga połowa rozpoczęła się z osłabieniem, jednak obraz gry nie zmienił się, a "Niebieskie" po rzucie Lipok wyrównały na 12:12. Niestety słabszy okres gry chorzowianek pojawił się w kolejnych minutach, kiedy to przyjezdne zdołały odskoczyć na trzy bramki przwagi (17:14). "Niebieskie" łapały kolejne wykluczenia, a rywalki zdecydowały się na indywidualne krycie Magdaleny Drażyk co nieco pokrzyżowało plany gry naszego zespołu. Przewaga w kolejnych minutach wzrosła już do czterech bramek (19:15) i z minuty na minutę robiło się coraz mniej ciekawie.  Przewaga w kolejnych minutach oscylowała w granicach 4-5 bramek, a szkoleniowiec wciąż próbował nowych rozwiązań w ataku, jednak nie przynosiły one dziś skutku. Świetnie w bramce gości spisywała się Karolina Sarnecka, a po naszej stronie zawodził ataka. Przewaga okazała się być nie do odrobienia przez "Niebieskie", które ostatecznie po końcowej syrenie przegrały 21:27.

źródło: Tuba Chorzowa

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 21:26 (11:12)

Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - Drażyk 8, Jasinowska 5, Rodak 5, , Stokowiec 2, Lipok 1,  Masłowska, Lesik, Piotrkowska, Kiel, Stokowiec

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Despodovska 8, Wyrzychowska 5, Marszałek 3, Matyja 2, Kopertowska 2, Wypych 2, Kopertowska 2, Kucharska 1, Klonowska, Ivanović 1, Wasilewska, Cygan, Belmas, Dronzikowska
Reklamacreated by:input.com.pl