Aktualności

Kierunek Jelenia Góra

28 marzec 2018, 13:45:04, Superliga
Niebieskie powalczą dziś o punkty w stolicy Karkonoszy.

Równo dwa tygodnie temu Niebieskie przerwały niefortunną serię meczów bez zwycięstwa. Zatriumfowały w Kielcach (22:20) i zwyciężyły po raz pierwszy od stycznia.

Wygrana dała nam oddech, w postaci awansu na 10. miejsce w ligowej tabeli, gwarantujące utrzymanie. Ale drużyny z Kościerzyny i Kielc naciskają. Najlepszą obroną będzie sięgnięcie po komplet punktów w kolejnym mecz - już dziś wieczorem w Jeleniej Górze.

Jedziemy w szerokim, szesnastoosobowym składzie. Są jakieś drobne przeziębienia, mikrourazy ale to nic poważnego. Jesteśmy gotowi na to starcie – zapewnia trener Jarosław Knopik.

W ubiegłym tygodniu jego zespół rozegrał mecz kontrolny z Sośnicą Gliwice. Przez kolejne dni pracował nad motoryką, ćwiczenia odbywały się indywidualnie i w grupach. Z kolei od nowego tygodnia zespół, już w pełnym składzie, nieosłabiony urazami, przygotowywał się do meczu z KPR.

- Dobrze znamy się z tym rywalem, często rywalizujemy w lidze, sparingach, rozegraliśmy rok temu mecze barażowe - kontynuuje Knopik. Wiemy, czego się spodziewać i jak przeciwdziałać pewnym zagrożeniom. Na pewno będzie koncepcja, by wyłączyć z gry Magdę Drażyk, mamy na to pomysł.

- Cieszę się, ze po ciężkim okresie zespół się pozbierał, podniósł. Jakiego meczu spodziewam się dziś? Na pewno emocjonującego, tak było zawsze. Zazwyczaj o rezultacie decydowała dyspozycja dnia, detale. Tym razem pewnie będzie podobnie, ale oczywiście liczymy, że przywieziemy do Chorzowa komplet punktów – kończy szkoleniowiec. 

Początek meczu o godzinie 18:00. 


Reklamacreated by:input.com.pl