Aktualności

Nowy numer Handball Polska

23 marzec 2018, 12:05:13
Ukazał się nowy, 128. numer miesięcznika.

W najnowszym numerze znajdziecie m.in wywiad z Grzegorzem Sapińskim, prezydentem Kalisza. Rozmowa oczywiście skupia się wokół obchodów 100-lecia polskiej piłki ręcznej, która narodziła się właśnie w pobliskim Szczypiornie.

Tematem numer są, zaplanowane na sierpień, młodzieżowe mistrzostwa świata kobiet do lat 18. gospodarzem imprezy będą Kielce. Koniec marca to w przypadku naszych pań dwa mecze w kwalifikacjach EHF Euro 2018 z Czarnogórą. 

Mało jest małżeństw, w wydaniu polskim z mocnym akcentem na piłkę ręczną, uprawiających sport przez duże „s”. tym bardziej cieszy nas, że Bogna Sobiech i jej mąż Artur zaliczają się do tego grona. Dziannikarze HP zajrzeli także na chwilę do Łodzi, gdzie młodzięz szkoli się kompleksowo. Najlepszym przykładem jest miejscowa Anilana, która zajęła 1. miejsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w piłce ręcznej męskiej za rok 2017.

W numerze także druga część cyklu z dziesięciu odcinków dedykowanych niezwykle ważnym wydarzeniom, jakimi są obchody 100-lecia polskiej piłki ręcznej. W kolejnych miesiącach na łamach HP przybliżana jest historia i rozwój naszej dyscypliny na przestrzeni minionych dziesięcioleci. Obiektywnie, z dużego dystansu spojrzymy na dokonania zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym, wybierając dla czytelników to, co najważniejsze, najciekawsze.
Reklamacreated by:input.com.pl