Aktualności

Masło wróciła na piasek

27 marzec 2018, 14:00:21, Beach Handball
W minionym tygodniu odbyło się pierwsze w tym roku zgrupowanie kadry beach handballu.


Przez trzy dni reprezentantki Polski trenowały na piasku nowoczesnej hali do sportów plażowych COS OPO Spała. Wśród powołanych rzecz jasna nie zabrakło reprezentantki naszego klubu - Katarzyny Masłowskiej.

Na zgrupowanie trener Marek Karpiński powołał nie tylko zawodniczki, które znamy z takich imprez jak mistrzostwa Europy w Zagrzebiu czy The World Games Wrocław 2017. 

Obok Masłowskiej czy Magdaleny Słoty, sezon gry na piasku rozpoczęły nowe kadrowiczki jak Małgorzata Gapska, Iwona Niedźwiedź czy Katarzyna Matyja. W sumie w Spale spotkało się 14 zawodniczek, które ćwiczyły zarówno zagrania taktyczne jak i doskonaliły elementy techniczne.

–  Spędziłyśmy W Spale trzy dni w pięknej hali z piaskiem. Odbyłyśmy w sumie sześć jednostek treningowych, podczas których do zespołu wprowadzane były nowe zawodniczki. Głównym celem było zgranie zespołu oraz podnoszenie umiejętności indywidualnych. Myślę, że był to dobrze wykorzystany czas, który zaprocentuje w przyszłości. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zgrupowania – powiedziała Sylwia Bartkowiak, kapitan naszej kadry.

Małgorzata Gapska przyznała, że chociaż nie spodziewała się jak ciężko gra się na piasku, to jednak ma nadzieję, że to początek jej dłuższej przygody z tą dyscypliną. – Podoba mi się – przyznała na końcu zgrupowania.

źródło: ZPRP

Reklamacreated by:input.com.pl