Aktualności

Kontrolnie z Sośnicą

21 marzec 2018, 11:22:34
We wtorek zmierzyliśmy się sparingowo z rywalkami z Gliwic.

Korzystając z faktu, że oba zespoły mają przerwę w rozgrywkach, ustalono mecz kontrolny w środku tygodnia - tak, by utrzymać rytm meczowy.

- To było takie „podtrzymujące” grania, potraktowaliśmy to bardzo treningowo.  My zagraliśmy bez kadrowiczek, powołanych do młodzieżówki oraz bez zawodniczek przeziębionych – komentuje trener, Jarosław Knopik. - To nic poważnego, ale pogoda jest, jaka jest, kilka dziewczyn trochę się pochorowało, nie chcemy ryzykować niczego poważniejszego.

Ruch wygrał mecz 31:17. Spotkanie rozegrano w formacie 2x30 minut. Szansę gry otrzymały przede wszystkim zawodniczki, które w meczach o stawkę dostawały mniej szans. – Trudno nam przeprowadzić trening, bo zostało nam dziewięć zawodniczek z pola  trudno przeprowadzić symulacje pewnych fragmentów gry. Chcieliśmy utrzymać mikrocykl i jestem zadowolony, bo pracowaliśmy nad tym jak lepiej dzielić się piłką w ataku pozycyjnym, lepiej wracać do obrony, unikać błędów w rozegraniu – dodaje szkoleniowiec.

W środę zaplanowano trening regeneracyjny, a od czwartku ruszają przygotowania do meczu w Jeleniej Górze (środa, 28 marca). 

Reklamacreated by:input.com.pl