Aktualności

Wygrywamy w Kielcach!

14 marzec 2018, 23:12:50, Superliga
Niebieskie przywiozą z Kielc 3 punkty! Aż 10 bramek rzuciła Magdalena Drażyk.

Wreszcie! Po okresie kilku spotkań bez zdobyczy punktowej, nasz zespół wygrał arcyważny mecz w Kielcach. Było to pierwsze starcie w ostatecznej, finałowej fazie sezonu.

10 dni temu Ruch przegrał z Koroną przed własną publicznością. Okazja do rewanżu nadarzyła się więc wyjątkowo szybko. Do tego UKS PCM Kościerzyna nieoczekiwanie wygrał mecz w Piotrkowie Trybunalskim, więc stawka meczu była jeszcze wyższa.

Chorzowianki rozpoczęły świetnie, od prowadzenia 5:2 po dziesięciu minutach. Ale taki początek najwyraźniej uśpił ich czujność, bo nastąpiła fatalna seria bez celnego rzutu i w 20. minucie przegrywały 5:7! W 26. minucie zrobiło się niebezpiecznie - Ruch przegrywał 8:13, ale zaczął odrabiać straty. 

Przed przerwą zdołał rzucic dwie bramki i nie stracić żadnej. Zaś po zmianie stron włączył wyższy bieg i gonił rywalki. W 44. minucie było 14:16, ale w 46. minucie po trafieniu Joanny Rodak na tablicy wyświetlił się już remis - po 16.

Wówczas to Korona wpadła w strzelecką niemoc i przez kilka minut nie byłą w stanie powiększyć swojego dorobku. Ruch skrzętnie to wykorzystał i odskoczył - m.in. dzięki świetnej postawie Magdaleny Drażyk. W 55. minucie Ruch prowadził 20:16. 

Minutę przed końcem zrobiło się niebezpiecznie - było tylko 21:20. Ale ostatni akcent w meczu należał do Drażyk, która mimo ogromnej presji wykorzystała rzut karny i ustaliła wynik meczu.

Dzięki wygranej aktualnie plasujemy się na 10. pozycji w tabeli, pierwszej gwarantującej utrzymanie. 11. oznacza grę w barażach, zaś 12. bezpośredni spadek.

Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie - 28 marca zagramy w Jeleniej Górze.


Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 20:22 (13:10)

Korona: Chojnacka, Orowicz - Syncerz 5, Skowrońska 4, Homonicka 4, Czekala 3, D.Więckowska 2, Gliwińska 1, Parandii 1 oraz Kędzior, M.Więckowska, Zimnicka, Dos Santos.

Karne: 1/2.
Kary: 10 min. 

Ruch: Kajumowa, Kuszka - M.Drażyk 10, Stokowiec 5, Piotrkowska 4, Rodak 2, Masłowska 1 oraz Polańska, Kiel, Lesik.

Karne: 5/7.
Kary: 6 min. 

Sędziowali: Czochra, Szpinda.
Reklamacreated by:input.com.pl