Korona górą

4 marzec 2018, 20:45:29, Superliga
Niestety, kielczanki wywiozły z Chorzowa trzy punkty.

Było oczywistym, że ciężar gatunkowy spotkania jest bardzo duży. Niestety, mecz nie ułożył się po myśli Niebieskich. Po 7 minutach przegrywały 2:4. W 11. minucie do wyrównania doprowadziła Marlena Lesik.
Na prowadzenie Ruch wysforował się w 22. minucie, za sprawą trafienia Natalii Stokowiec (12:11). Ale prowadzenia nie udało się utrzymać zbyt długo. Kielczanki trafiły cztery razy z rzędu, Ruch odpowiedział trzema bramkami. Tym samym do rpzerwy na tablicy widniał remis - po 15.

Początek drugiej połowy należał do chorzowianek. Niestety, Korona w 39. minucie zdołała odrobić straty i wyjść na dwubramkowe prowadzenie (19:21). Kwadrans przed końcem różnica powiększyła się o jedno oczko (22:25). Ale Ruch sie nie poddawał - pięć minut przed końcem przegrywał tylko 28:29.

Niestety, ostatnie minuty należał do przyjezdnych, które całkowicie przejęły inicjatywę. Od 55. minuty do końcowej syreny zdołały rzucić aż 5 trafień. Ruch nie potrafił odpowiedzieć ta skutecznie i ostatecznie uległ 30:35.KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15)

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15)

Ruch: Kajumowa, Kuszka - Piotrkowska 6, M.Drażyk 6, Masłowska 5, Jasinowska 4, Lesik 4, Stokowiec 3, Lipok 1, Rodak 1 oraz Nimsz, Kiel.
Karne: 1/2.
Kary: 12 min. (Masłowska, Piotrkowska - po 4 min., Lipok, Stokowiec - po 2 min.).

Korona: Chojnacka, Orowicz - Więckowska 10, Syncerz 6, Kędzior 6, Homonicka 3, Dos Santos 3, Skowrońska 3, Gliwińska 2, Parandii 1, Radzikowska 1 oraz Zimnicka, Więckowska, Czekala, Mochocka.