Aktualności

Postawiły trudne warunki

25 luty 2018, 22:41:17, Superliga
Nasz zespól dzielnie walczył w Lubinie.

Wicemistrzynie Polski do rywalizacji z ekipą Niebieskich przystąpiły bez nominalnej obrotowej. Z racji, że Zuzanna Ważna i Jovana Milojević na parkiet wybiec nie mogły, w rolę kołowej wcieliła się w niedzielę Agata Wasiak. Urodzona w 1993 roku zawodniczka wywiązała się ze swoich zadań bez zarzutów i rozegrała w weekend swój najlepszy mecz w miedziowych barwach.
Przeciwko chorzowiankom nie wystąpiły także narzekające na drobne urazy Klaudia Pielesz i Kinga Grzyb. Waleczny KPR Ruch Chorzów wyszedł na boisko z dużą wiarą w końcowy sukces i dotrzymywał kroku wyżej notowanym rywalkom przez niemal cały mecz.


W pierwszej połowie najwięcej zamieszania pod polem karnym wicemistrzyń robiły Karolina Jasinowska, Magdalena Drażyk i Marlena Lesik. W drużynie z Dolnego Śląska ciężar kończenia akcji spadł w dużej mierze na barki Pauliny Piechnik i występujących na skrzydłach Adrianny Górnej oraz Agnieszki Jochymek. Dzięki licznym bramkom wyżej wymienionego tercetu, Metraco Zagłębie Lubin odskoczyło chorzowiankom przed przerwą na dwa trafienia.

Wicemistrzynie podkręciły tempo i po zmianie stron podwyższyły przewagę do czterech "oczek", ale później zmarnowały w krótkim odstępie czasu dwa rzuty karne. Lubinianki zaczęły przegrywać pojedynki z czujną Renatą Kajumową i w 47. minucie z komfortowego dystansu nie pozostało już nic. Prowadzenie szybko przywróciła gospodyniom jednak Adrianna Górna, a chwilę później pożar ugasiła skuteczna Agata Wasiak.

Swój zespół próbowały poderwać do walki jeszcze Karolina Jasinowska i Natalia Stokowiec, ale szczypiornistki Bożeny Karkut nie pozostawały im dłużne. Komplet punktów powędrował na konto srebrnych medalistek, a nagroda dla najlepszej zawodniczki spotkania zasłużenie trafiła do rąk "nowej obrotowej" dolnośląskiego klubu.

Autor: Małgorzata Boluk (SportoweFakty.pl)

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 26:22 (14:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Mączka 2, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 5, Rosińska, Górna 6, Piechnik 5, Jochymek 4, Belmas 1

Ruch: Kajumowa, Bednarek - Jasinowska 7, M. Drażyk 4, Masłowska, Lesik 2, Piotrkowska 3, Doktorczyk, Rodak 1, Kiel, Lipok 2, Stokowiec 3
Reklamacreated by:input.com.pl