Aktualności

Wynik gorszy niż gra

22 luty 2018, 23:05:31, Superliga
W zaległym meczu 17 kolejki PGNiG Superligi przegraliśmy z Energą Koszalin.

Mecz pierwotnie miał się odbyć 11 lutego. Jednak ze wzgledu na udział naszej juniorskiej drużyny w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski, mecz przełożono. 

Czwartkowego meczu nie ułatwiało to, że kolejna faza MPJ rozpoczyna się... dzień później. Z tego powodu trener Jarosław Knopik musiał oszczędzić kilka młodszych zawodniczek. Mimo tego w pierwszej połowie nasze zawodniczki walczyły z wyżej notowaną Energą jak równy z równym

To Ruch otworzył wynik, w 2. minucie rzut karny wykorzystała Karolina Jasinowska. Ale później rywalki odbiły przewagę i zaczęły niebiezpiecznie odjeżdżać - najpierw było 3:6, niedługo potem aż 6:11. 

Wtedy jednak nastąpił dobry okres gry w bramce Wiktorii Bednarek, która. m. in. obroniła rzut karny. Dwa ważne trafienia zanotowała Jasinowska, a po bramce Magdaleny Drażyk w 26. minucie było już tylko 10:12. Jednak przed przerwą koszalinianki wykorzystały gapiostwo chorzowianek w defensywie i zdołały dołożyć dwa trafienia. 

Energa po przerwie zdominowała wydarzenia. Romana Roszak i Dominika Grobelska spawiały wiele kłopotów obronie Niebieskich. Dwa kolejne karne "wyjęła" Bednarek, ale to na niewiele się zdało. W 48. minucie koszlainianki prowadziły już 23:15.

Ostatecznie ulegliśmy 18:31. Kolejny mecz w hali MORiS odbędzie się 4 marca. Zmierzymy się z Koroną Handball Kielce.


KPR Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 18:31 (10:14)

Ruch: Kajumowa, Bednarek - Jasinowska 6, M. Drażyk 5, Masłowska, Lesik 1, Piotrkowska 3, Doktorczyk, Rodak 1, Lipok 2.

Kary: 6 minut
Karne: 2/4

Energa: Kowalczyk, Sach - Grobelska 6, Protsenko, Michałów 5, Mazurek 1, Budnicka, Tracz 1, Roszak 7, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz 4, Urbaniak 3, Rycharska 2, Nowicka 2.

Kary: 8 minut
Karne: 2/5

Sędziowali: Chrzan, Janas (Tarnów)
Widzów: 250
Reklamacreated by:input.com.pl