SPR Olkusz pokonany

24 kwiecień 2014, 20:43:11, Superliga
W XXIV kolejce Superligi kobiet KPR Ruch Chorzów wygrał w Olkuszu z SPR-em 30:24. Niebieskie mają już pięć punktów przewagi nad olkuszankami, co oznacza, że są już pewne dziesiątego miejsca.

Niebieskie prowadzenie objęły już w pierwszej minucie po rzucie ze skrzydła Joanny Rodak. Chorzowianki grały bardzo konsekwentnie i o ile pierwszy kwadrans gry oscylował wokół remisu to w drugim rozpoczął się odjazd naszego zespołu. Ostatecznie na przerwę podopieczne Janusza Szymczyka schodziły prowadząc siedmioma golami.

Po zmianie stron gospodynie ruszyły do ataku. Straty do Ruchu udało im się zmniejszyć w 45. minucie do trzech trafień. Na szczęście końcówka należała do przyjezdnych. W bramce dobre interwencje notowała Monika Wąż, a na kole dobrze spisywała się Małgorzata Krzymińska. Nieźle po czteromiesięcznej przerwie radziła sobie na parkiecie Agnieszka Pieniowska. Najlepszą zawodniczką meczu została jednak wybrana Joanna Rodak, autorka siedmiu bramek.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 24:30 (12:17)