Aktualności

Trzy punkty jadą do Szczecina

17 luty 2018, 22:53:29, Superliga
W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi lepsza okazała się drużyna ze Szczecina.

Niebieskie w ligowym starciu z Pogonią chciały zrewanzować się za wysoką porażkę w styczniowym meczu Pucharu Polski. Niestety, nie udało się. Pogoń wygrała zasłużenie, choć nasze drużynie nie sposób odmówić ambicji. 

Od początku w hali MORiS było głośno! To za sprawą chorzowskich ultrasów, którzy - w ramach rozgrzewki przed inauguracją rozgrywek piłkarskiej I ligi - przyszli wesprzeć szczypiornistki. Ale doping nie wystarczył do tego by postawić się wyżej notowanemu rywalowi.

Po 5 minutach było jż 1:4. Niedługo potem kontaktowe trafienie zdobyła Karolina Jasinowska (3:4), ale wówczas przyjezdne znów odjechały, rzucając trzy bramki z rzędu. W naszej bramce bardzo dobrze spisywała się Paulina Jaśkiewicz. Niestety, o wiele gorzej szło jej koleżankom z ofensywy... Do przerwy szczecinianki zbudowały aż ośmiobramkową przewagę (10:18).

W drugiej połowie Pogoń również dominowała. Świetnie radziły sobie zwłaszcza Joanna Gadzina i Valentina Blazevic (7 bramek w meczu). W 41. minucie przyjezdne objęły najwyższe prowadzenie w meczu, odskakując na aż 9 trafień (12:25). Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 20:33. 

Kolejny mecz w Chorzowie już w czwartek. Rozegramy zaległy mecz 17. kolejki z Energą Koszalin - początek o 17:00.

KPR Ruch Chorzów – SPR Pogoń Szczecin 20:33(10:18)

Ruch: Jaśkiewicz, Kayumowa Bednarek – Jasinowska 6, Piotrkowska 4, Lipok 3, Stokowiec 2, Drażyk M. 2, Masłowska 1, Tyszczak 1, Nimsz 1, Polańska, Lesik, Doktorczyk, Rodak, Kiel

Karne: 1/2
Kary: 2 minuty

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Blazević 7, Królikowska 5, Nosek 4, Bancilon 3, Noga 3, Cebula 3, Kochaniak 3, Gadzina 3, Marcikova 1, Zawistowska 1, Urbańska, Janas, Koprowska, Senderkiewicz

Karne: 3/4
Kary: 6 minut

Sędziowali: Lesiak, Lidacka (Kraków)
Widzów: 520
Reklamacreated by:input.com.pl