Aktualności

Czarna sobota Niebieskich

10 luty 2018, 15:03:04
Nasze juniorki przegrały z rywalkami a przede wszystkim - z kontuzjami. O awans będzie niesłychanie trudno.

Ruch przegrał w sobotnim meczu turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek z UKS Handball-28 Wrocław. 

Po piątkowym zwycięstwie z MKS CKS-SMS Szczecin, chorzowianki były faworytkami starcia. I pewnie wywiazałyby sie ze swojej roli gdyby nie fatalny splot niekorzystnych okoliczności. W 10. minucie czerwoną kartką została ukarana Viktoria Tyszczak (decyzja arbitrów mocno kontrowersyjna...), nasz zespół prowadził wówczas 8:3. Do przerwy "dowiózł" prowadzenie 11:9. Dwa rzuty karne w pierwszej partii obroniła Paulina Jaśkiewicz.

Później ze skłądu Niebieskich z powodu kontuzji zaczęły wypadać kolejne zawodniczki: Marcelina Polańska doznała kontuzji kostki, mięsień naciągnęła Dominika Nimsz, a uraz prawej nogi przytrafił się Natalii Stokowiec. 

Mimo to nasz zespół heroicznie walczył od osattniej syreny. I przegrał nieznacznie. W 40. minucie było jeszcze 15:14, w 50. na tablicy widniał remis 17:17. Ostatecznie wrocławianki wygrały 23:19.

W niedzielę, na zakończenie turnieju, Ruch zagra z Zagłębiem Lubin. Wygrana da awans, ale będzie o to niezwykle trudno. Zwłaszcza, że z zawodniczek kontuzjowanych szansa na powrót do zdrowia już jutro am jedynie Natalia Stokowiec.

Skład Ruchu: 
Jaśkiewicz - Grabińska 3, Kowalska, Bedanrek 1, Tyszczak 1, Polańska 3, Nimsz 6, Kiel 4, Stokowiec 1.
Reklamacreated by:input.com.pl