Aktualności

Pogoń gra dalej

17 styczeń 2018, 20:42:53
Ruch uległ w 1/8 finału Pucharu Polski rywalowi ze Szczecina. Pogoń okazała się... dwa razy lepsza.

Określenie należy traktować dosłownie, bowiem szczecinianki dokładnie podwoiły ilość trafień Niebieskich. Niestety, mecz ułożył się świetnie dla przyjezdnych, które w 10. minucie prowadziły już 10:2. Trener Jarosław Knopik poprosił o czas, ale reprymendy pomogły tylko na chwilę. Po kwadransie było 5:13, a na przerwę Pogoń schodziła wygrywając 20:11.

- Notorycznie popełniałyśmy błędy techniczne. Rywalki to wykorzystały, odskakiwały z kontrami i wynik końcowy jest taki, jak widać - nie kryła rozczarowania Katarzyna Masłowska, która powróciła do przymusowej pauzie. Druga partia w zasadzie nie miała historii. Szczecinianki zasłużenie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

W ekipie Niebieskich nie wystąpiły Karolina Jasinowska (naciągnięty mięsień), Agnieszka Drażyk (problemy z kolanem) i Karolina Kuszka (dochodzi do siebie po przebytej grypie). Dobra wiadomość jest jednak taka, że każda z nich powinna być gotowa na starcie z KPR Jelenia Góra (sobota, 17:30).

Wynik spotkania z Pogonią jest rozczarowujący, ale trzeba szybko o nim zapomnieć. W sobotę bardzo ważna potyczka ligowa w Jeleniej Górze. - Nie ma sensu zamiatać tego meczu pod dywan. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo nie możemy pozwolić sobie na powtarzanie pewnych błędów. Mam nadzieję, że przywieziemy trzy punkty - podkreślała Masłowska.


KPR Ruch  Chorzów - SPR Pogoń Szczecin 22:44 (11:20)

Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Bednarek - M. Drażyk 5 Polańska 2, Masłowska, Lesik 4, Tyszczak 3, Piotrkowska 2, Doktorczyk, Nimsz 1, Lipok 4, Stokowiec 1.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 6 minut
Karne: 1/4

Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska - Bancilon, Płomińska 5, Noga 4, Cebula 1, Urbańska 5, Marcikova 1, Korpowska 2, Janas, Nosek 4, Zawistowska 6, Kochaniak 3, Blazević 4, Gadzina 5, Senderkiewicz 3. 

Trener: Lilijana Marković
Kary: 10 minut
Karne: 0/2
Reklamacreated by:input.com.pl